تاریخ برگزاری کنکور سراسری 1402 : تاریخ کنکور 1402 تجربی ریاضی انسانی زبان هنر

نویسنده مقاله :

بر اساس پیش بینی های انجام شده کنکور 1402 ، در نیمه اول تیرماه و در روز های پنح شنبه و جمعه برگزار می شود و معمولا روز پنج شنبه اختصاص دارد به کنکور ریاضی ، کنکور انسانی و کنکور هنر و روز جمعه کنکور تجربی و کنکو زبان برگزار می شود.
بنابراین تداخل در زمان برگزاری گروه های آزمایشی وجود ندارد و اگر شما در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده باشید ، می توانید در همه آن ها حضور داشته باشید زیرا آزمون های اصلی در نوبت صبح و آزمون های شناور در نوبت عصر برگزار می شوند.

دفترچه راهنمای شرکت در انتخاب رشته آزمون سراسری 1402

حدود 4 الی 5 هفته پس از برگزاری کنکور 1402 ، نتایج اولیه آن منتشر می شود که شامل کارنامه ای است که وضعیت مجاز بودن شما را بر اساس رتبه و ترازی که کسب کرده اید ، در دوره ها و دانشگاه های مختلف نشان می دهد.
با استفاده از این کارنامه ، می توانید انتخاب رشته دانشگاه های سراسری و آزاد را انجام دهید و در واقع با یک کارنامه مشترک ، انتخاب رشته تمام دانشگاه ها صورت می گیرد.
برای انتخاب رشته ، دفترچه راهنمایی توسط سازمان سنجش منتشر می شود که در آن دفترچه اسامی رشته ها و دانشگاه های پذیرنده دانشجو قید شده اند و شما می توایند ضمن در نظر گرفتن وضعیت مجاز بودن خود ، 150 رشته محل را بر اساس علاقه و اولویت هایتان انتخاب و در سایت ثبت نمایید.

نتایج نهایی انتخاب رشته نیز در هفته دوم شهریور ماه تحت عنوان کارنامه انتخاب رشته منتشر می شود که نشان دهنده قبولی یا عدم قبولی تان در رشته های انتخابی خواهد بود.

زمان برگزاری کنکور تجربی 1402

بزودی..

زمان برگزاری کنکور ریاضی 1402

بزودی..

زمان برگزاری کنکور انسانی 1402

بزودی..

زمان برگزاری کنکور هنر 1402

بزودی..

زمان برگزاری کنکور زبان 1402

 

زمان برگزاری گروه های آزمایشی مختلف کنکور سراسری 1402
نام رشته زمان دقیق برگزرای آزمون 
ریاضی  بزودی
انسانی بزودی..
تجربی بزودی..
هنر بزودی..
زبان بزودی

 

شرایط بورسیه پزشکی خارج:

توجه توجه : متقاضیان تحصیل  در رشته های پزشکی و دندانپزشکی خارج از کشور بصورت گزینش بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی ) میتوانند از طریق لینک های زیر اطلاعات لازم درمورد این کشور ها را دریافت نمایند.(این لیست بر اساس دانشگاهای مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی 2022 – 2021  تهیه شده است)

برای ثبت نام در لیست متقاضیان تحصیل پزشکی خارج از کشور

با موسسه گاما تماس بگیرید و اطلاعات خود را ثبت کنید

ظرفیت لیست یوس ترکیه ۷۵۰ نفر

۰۲۱۹۱۰۰۲۳۴۹

 

اطلاعیه اردیبهشت 1400 (ثبت نام  دوره آمادگی کنکور یوس پزشکی و غیر پزشکی ترکیه در تهران آغاز شد!!)

آزمون یوس پیش نیاز ورود به رشته پزشکی دندانپزشکی و مهندسی ها در کشور ترکیه میباشد که در صورت قبولی هزینه های تحصیلی بسیار پایین خواهد بود. ضمنا این دانشگاه ها همگی مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران میباشند.موسسه گاما دوره کنکور یوس را در ایران برگزار میکند
مشاهده جزییات بیشتر آزمون یوس

 

متقاضیان رشته پزشکی و دندانپزشکی خارج!!

توجه:متقاضیان تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در خارج از کشور بر اساس  جلسه مورخه ۲۶/۶/1400وزارت بهداشت به دو صورت میتوانند نسبت به ثبت فرم درخواست عمل کنند:
۱- روش بدون نیاز به مدرک زبان
الف:پزشکی ترکیه از طریق شرکت در کلاس های یوس YOS مشاهده جزییات بیشتر یوس

ب: تحصیل در چین بدون نیاز به دوره کالج و بدون نیاز به مدرک زبان  مشاهده جزییات تحصیل در چین

ج : برای کشور  روسیه میتوانند در دوره پادفک ( آمادگی پزشکی روسیه) شرکت نموده و در صورت عدم موفقیت در کنکور ایران در روسیه مشغول به تحصیل شوند.مشاهده جزییات پزشکی روسیه

۲ – روش بورسیه  پزشکی (نیازمند مدرک زبان)

افرادی که معدل بالا دارند بصورت رایگان از طریق بورسیه ترکیه مشغول به تحصیل شوند

 

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری در شبکه ای اجتماعی
مطالب پیشنهادی
لیستی از مطالبی که شاید شما بپسندید
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *