هزینه آیلتس در سال 2023 به چه صورت است؟

نویسنده مقاله :

 

قبل از اینکه در رابطه با هزینه های آیلتس صحبت کنیم نخست توضیح مختصری در مورد آزمون آیلتس در اختیار شما قرار می‌دهیم. آیلتس یک آزمون سنجش مهارت زبان انگلیسی است برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی، کاری و … را دارند. مهارت های لازم برای این امتحان شامل: Listening ،Reading ،Writing ،Speaking می‌باشد که متقاضی باید دوره های اصلی را پشت سر بگذارد تا بتواند با نمرات قابل قبول به هدف خود برسد. پس اگر شما نیز یکی از متقاضیان برای مهاجرت هستید علاوه بر گذراندن دوره های آموزشی آیلتس، باید اطلاعات خود را در این مورد بالا ببرید. در ادامه به تمامی سوالات شما در رابطه با این موضوع پاسخ می‌دهیم.

 

هزینه آزمون آیلتس در ایران

آیلتس در ایران

یکی از اصلی ترین نگرانی ها برای متقاضیان آیلتس، قیمت آزمون آیلتس است. دقت کنید که در ایران فقط از طریق سازمان سنجش آموزش کشور این آزمون گرفته می‌شود. در سال 1402 نرخ آزمون آیلتس در ایران 61.510.000 ریال تخمین زده شده است که با توجه به نوسانات ارزی، این قیمت تغییر خواهد کرد پس متقاضیان توجه داشته باشند که این مبلغ را به صورت علی الحساب پرداخت می‌کنند و قیمت نهایی آزمون آیلتس مبلغ ذکر شده نخواهد بود.

از آنجایی که هزینه آزمون آیلتس مبلغ نسبتا زیادی است، باید به این نکته توجه کنید که شرکت در این آزمون برای کسانی که هیچ دوره ای را ندیده اند توصیه نمی‌شود. پس، از شرکت در آموزشگاه های معتبر آیلتس غافل نشوید تا بعد از سپری کردن دوره های آموزشی و پشت سر گذاشتن آزمون آیلتس، به نتیجه دلخواهتان برسید.

هزینه آزمون آیلتس در کشورهای دیگر

آیلتس در کشورهای دیگر

به نظر شما چرا بعضی از متقاضیان آزمون آیلتس، به کشورهای دیگر برای این امتحان سفر می‌کنند؟

دلیل این اتفاق، محدودیت های برگزاری آزمون آیلتس در ایران است. در کشور ما برگزاری این آزمون دفعات محدودتری نسبت به کشورهای دیگر دارد.

اما نکته اصلی برای هزینه آزمون آیلتس در بقیه کشورهای جهان این است که نرخ این آزمون یکسان نیست اما به طور میانگین از 210 تا 250 دلار در حال تغییر است، که در بعضی از کشورها از این مبلغ نیز بالاتر می‌رود. با هم نگاهی به قیمت آزمون آیلتس در برخی از کشور های نزدیک و همسایه می اندازیم.

  • هزینه آزمون آیلتس در کشور ترکیه: هزینه آزمون آیلتس در این کشور، برای آزمون کتبی و آنلاین، 1400 لیر می‌باشد.
  • در کشور قطر: برای شرکت در این آزمون شما باید مبلغ 1030ریال قطر را پرداخت کنید.
  • در کشور کویت: اگر قصد اخذ ویزای کانادا از کشور کویت را دارید، هزینه آزمون آیلتس 78 دینار کویت، آزمون کتبی 85 دینار و آزمون اینترنتی 88 دینار می‌باشد.
  • در کشور مالزی: اخذ ویزای مالزی نسبت به بقیه کشورها آسان تر است. پس متقاضیان زیادی برای شرکت در آزمون آیلتس به این کشور سفر می‌کنند. هزینه امتحان آیلتس در مالزی 795 رینگیت می‌باشد.
  • در کشور گرجستان: سفر به گرجستان برای ایرانیان به دلیل نزدیک تر بودن، راحت تر است. مبلغ آزمون آیلتس در این کشور 555 لاری گرجستان می‌باشد.
  • در کشور بحرین: هزینه شرکت در آزمون آیلتس در بحرین مبلغ 110 دینار بحرین خواهد بود.
  • در کشور ارمنستان: بسیاری از ایرانیان برای شرکت در این امتحان سفر به ارمنستان را انتخاب می‌کنند. هزینه آزمون آیلتس در این کشور 97000 درام ارمنستان است.
  • در کشور آذربایجان: آذربایجان یکی از کم هزینه ترین کشورها برای سفر و شرکت در امتحان آیلتس برای ایرانیان است. نرخ آزمون آیلتس در آذربایجان 360 منات می‌باشد.
  • در کشور عمان: یکی از مقاصدی که ایرانیان جهت شرکت در آزمون آیلتس انتخاب می‌کنند، کشور های عربی همسایه مانند عمان میباشد. هزینه آزمون آیلتس در این کشور 90 ریال عمان است.
  • هزینه آزمون آیلتس در کشور روسیه: انتخاب بعضی از ایرانیان جهت شرکت در آزمون آیلتس، کشور روسیه است. مبلغ امتحان آیلتس در این کشور بین 8000 تا 15000روبل می‌باشد.

مطالب بالا هزینه آزمون آیلتس Academic و General میباشد. اما بعضی از متقاضیان، بسته به نیاز خود، نوع آزمون آیلتس را انتخاب میکنند که در ادامه نرخ این آزمون ها نیز بیان می‌شود.

 هزینه آزمون IELTS life skills

سطح آزمون آیلتس لایف اسکیلز نسبت به آیلتس آکادمیک و جنرال، آسان تر است.هدف آزمون گیرنده در این آزمون این است، که میخواهند ببینند که آیا متقاضی از پس ابتدایی ترین مسائل مانند بانک رفتن و … بر می آید یا نه؟

اما هزینه آزمون آیلتس لایف اسکیلز در ایران در سال 1402مبلغ 51.380.000 ریال می‌باشد.

هزینه آزمون IELTS UKVI

آزمون IELTS UKVI دقیقا همان آزمون General است اما با این تفاوت که فقط برای ویزای انگلستان می‌باشد و معمولا مراکز برگزاری آیلتس نمی‌توانند این آزمون را برقرار کنند و فقط در تهران زیر نظر سفارت انگلستان برگزار میشود. هزینه این آزمون در سال 2023 مبلغ 67.950.000 ریال می‌باشد.

هزینه های دیگر آزمون آیلتس

علاوه بر هزینه آزمون آیلتس، هزینه های متفاوتی هم در رابطه با این امتحان وجود دارد که حتما باید آن را در نظر بگیرید چون ممکن است در شرایط خاص برای شما گران تمام شود که در ادامه این شرایط را برای شما توضیح می‌دهیم

شرایط کنسل کردن آزمون آیلتس

مراکز برگزاری آیلتس شرایط خیلی سختی برای کنسل کردن آزمون آیلتس در نظر گرفته اند لطفا این شرایط را بخوبی مطالعه کنید تا دچار ضرر های سنگین نشوید.

کنسل کردن آزمون آیلتس

اگر برای شما مشکلی پیش بیاید و مجبور به لغو آزمون آیلتس باشید، باید به این زمان کنسل کردن توجه کنید. اگر 5 هفته مانده به آزمون، کنسل کنید هیچ هزینه ای به شما برگردانده نمی‌شود.اما اگر کمتراز 5 هفته مانده به آزمون بتوانید ثابت کنید که واقعا مشکل دارید مبلغ به شما عودت داده می‌شود.

 تغییر تاریخ آزمون آیلتس

برای تغییر آزمون آیلتس نیز شما باید مانند شرایط کنسل کردن آزمون به زمان توجه نمایید. نکته اصلی برای تغییر تاریخ آزمون این است که تاریخ جدید باید حداکثر تا 3 ماه بعد از آزمون قبلی اعلام شود و فقط یکبار تغییر تاریخ آزمون قابل قبول می‌باشد.

هزینه کنسل کردن یا تغییر تاریخ آزمون آیلتس

برای انجام هر یک از موارد بالا 25% از مبلغ اصلی آزمون آیلتس کسر و ما بقی به شماره حسابی که در پنل کاربری خود هنگام ثبت نام سیستمی، ثبت کرده اید عودت داده می‌شود.

کلام آخر

در مطالب فوق، شما را با هزینه های آزمون آیلتس آشنا کردیم.تنها توصیه ما به شما متقاضیان گرامی این است که حتما دوره های آموزشی آیلتس را ببینید تا در آینده شاهد تاثیرات آن در زندگی شخصی خود باشید.

5/5 (1 نظر)
اشتراک گذاری در شبکه ای اجتماعی
مطالب پیشنهادی
لیستی از مطالبی که شاید شما بپسندید
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟از ما بپرسید(آیلتس)
×