چگونه آموزش زبان انگلیسی به کودکان را آغاز کنیم؟

نویسنده مقاله :

 

دغدغه اکثر پدر و مادرهای امروزی، یادگیری یک سری مهارت برای فرزندانشان است. یکی از اصلی ترین و مهمترین مهارت ها، یادگیری زبان انگلیسی است. اما والدین اطلاع کافی از اینکه در چه سنی و چگونه آموزش زبان انگلیسی به کودکان را شروع کنند، ندارند و موضوع مهمتر پیدا کردن بهترین آموزشگاه زبان کودکان برای پدر و مادر های گرامی امری نگران کننده است. امروز شما با مطالعه این مطلب به تمامی نگرانی هایتان پایان می‌دهید.

روش های یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

روشهای متعددی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان وجود دارد که اگر والدین به طور صحیح  و منظم آن را انجام دهند کودکشان مشتاق به یادگیری می‌شود. این روش ها شامل:

  • پخش کارتون هایی با زبان انگلیسی

کارتون

یکی از موثر ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی دیدن کارتون های مناسب سن کودکتان است. به دلیل شاد بودن محیط، رنگی بودن، موسیقی های کودکانه، دیدن زبان بدن کارکترها و … علاقه مند شدن کودک شما به یادگیری زبان انگلیسی قابل مشاهده است. از مزایای کارتون دیدن،کودک می‌تواند تصاویر متحرک را ببیند و موضوع را راحت تر درک کند.

  • پخش موسیقی و ترانه های کودکانه

ترانه

شما می‌توانید با پخش کردن ترانه در هرجا و هر مکان، میزان یادگیری و علاقمندی کودکتان را به زبان انگلیسی افزایش دهید. اینکه شما فرزندتان را در خواندن ترانه مورد علاقه اش همراهی کنید و اورا به هنگام تلفظ صحیح کلمات و حفظ کردن آهنگ تشویق کنید یا هدیه کوچکی به او بدهید، خود یکی از دلایل اصلی مشتاق تر شدن فرزندتان برای یادگیری زبان انگلیسی است.

  • بازی

بازی

یکی از جذاب ترین روش ها برای علاقه مند شدن فرزندتان به یادگیری زبان انگلیسی،آموزش به روش بازی است. به دلیل داشتن انرژی زیاد و بازتر بودن ذهن، کودک مهارت یادگیری بیشتری دارد.به عنوان مثال: شما می‌توانید رنگ های وسایل بازی مثل خانه سازی را با کلمات انگلیسی به فرزندتان آموزش دهید. یا با شمردن تعداد عروسک ها یا ماشین های کودکتان، اعداد را به او یاد دهید.

  • نصب پوستر در اتاق

پوستر

شما می‌توانید برای یادگیری زبان انگلیسی فرزندتان از پوستر های آموزشی مخصوص نیز استفاده کنید.این کار به دلیل اینکه هرروز کودکتان آنها را می‌بیند، اورا به یادگیری هرچه بیشتر تشویق می‌کند.

بخاطر داشته باشید که آموزش زبان انگلیسی در منزل به کودکتان به این معنا نیست که او تسلط کامل را دارد و نیاز به آموزش های حرفه ای تر ندارد. شما با انجام یک سری کارهای اولیه بستر را برای علاقه مند شدن کودکتان جهت یادگیری بهتر فراهم کردید. فراموش نکنید که انجام تمام موارد بالا باید به صورت منظم، هرروز در کنار فعالیت های دیگر کودکتان انجام شود تا اشتیاق برای یادگیری زبان انگلیسی در چشمان فرزندتان را ببینید.

سنین مناسب برای آموزش زبان انگلیسی در کودکان

اینکه از چه سنی آموزش زبان انگلیسی را برای فرزندتان آغاز کنید، بستگی به شروع فعالیت های روزانه ای دارد که قبل تر به آن پرداختیم.اگر شما از 3 سالگی  در منزل شروع به آموزش کردید و حالا کودکتان 4 ساله شده و هنوز صحبت نمیکند امری طبیعی است و شما نباید عجله کنید.خونسرد باشید، ریشه را پیدا کنید.ممکن است شما این آموزش ها را به صورت طولانی برای فرزندتان در نظر گرفته اید تا جوابدهی سریع تری داشته باشد.در ادامه این مطلب شما را به آگاهی کامل در این مورد میرسانیم و در نهایت شما با فواید آموزش زبان انگلیسی  برای کودکتان آشنا خواهید شد:

  • آموزش زبان انگلیسی در سنین 3 تا 7 سال

    بسیاری از خانواده ها از سنین پایین قصد آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم به فرزندشان را دارند.اما آگاهی لازم را ندارند.به طور مثال مادری برای آموزش به کودک 3 ساله اش از فایل های صوتی استفاده میکند که کودک کوچکترین درکی از آن ندارد و بدتر اینکه مدت زمان شنیدن این فایل صوتی بیشتراز 45 دقیقه میشود.مادر فکر میکند بزرگترین لطف را در حق فرزندش کرده است.اما نمیداند که تمایل یادگیری تمام زبان های خارجی را از فرزندش میگیرد.بهتر است برای شروع از روش های قید شده در مدت زمان کمتر اما هرروز استفاده کنید.برای مثال پخش کارتون مورد علاقه فرزند 3 ساله تان  در روز فقط 15 دقیقه کافیست.

  • آموزش زبان انگلیسی در سنین 7 تا 10 سال

تا قبل از 7 سالگی فرزندتان شما آموزش های ابتدایی را در منزل انجام دادید.حالا کودکتان به مدرسه میرود و خواندن و نوشتن را می آموزد.پس بهتر است در کنار آموزش زبان فارسی،زبان انگلیسی را نیز به صورت حرفه ای تر یاد بگیرد.پس شما با توجه به علاقه ای که فرزندتان برای یادگیری زبان انگلیسی نشان میدهد موظف هستید آن را در کلاس های آموزشی زیر نظر بهترین اساتید ثبت نام کنید.توجه داشته باشید که باید حتما قبل از ثبت نام از دلسوز بودن،مهربان بودن،پیگیر بودن اساتید موسسه ،اطمینان حاصل فرمایید چرا که کودکتان معلم خودرا مانند شما دوست خواهد داشت و اگر مثل والدینش دلسوز و مهربان نباشد کودک از ادامه تحصیلش دست میکشد.

  • فواید آموختن زبان انگلیسی از سنین کودکی و هدفمند شدن کودک در بزرگسالی

هرچند آموزش زبان انگلیسی برای کودکان قبل از 10 سالگی توصیه میشود زیرا مغز کودک آمادگی لازم جهت یادگیری را دارد.اما یادگیری زبان انگلیسی به طور کلی تا قبل از 18 سالگی بسیار مفید است.چرا که فرزندتان در این سن متوجه هدف خود از یادگیری زبان انگلیسی میشود.هدف فرزند شما بسته به علاقه وی میتواندیکی از موارد زیر باشد:

تدریس

میتواند با ادامه تحصیل خود چه در دانشگاه و چه در موسسات،با آزمونهای مربوط به تدریس شاغل شود.

تور لیدر

فرزند شما با توجه به توانایی که در یادگیری زبان انگلیسی و علاقه زیادی به معاشرت و مسافرت با توریست های خارجی دارد میتواند خودش آزانس مسافرتی تاسیس کند یا در این مکان ها به عنوان تور لیدر مشغول به کار شود. لازم به ذکر است که برای این شغل فرزند شما باید اطلاعات کافی و جامع راجب شهر های توریستی و مکانهای فرهنگی داشته باشد.

مهاجرت

مقوله مهاجرت کاملا گسترده است که در مقالات بعدی با شما آن را به اشتراک خواهیم گذاشت. اما اگر فرزند شما قصد مهاجرت دارد به دلیل اینکه در زبان انگلیسی که زبان بین الملل می‌باشد مهارت لازم را دارد، یک گام از بقیه جلوتر است.

ترجمه

شاید فرزند شما به ترجمه کردن مقالات،کتب،مدارک تحصیلی،فیلم های سینمایی، سریال ها و … علاقه مند باشد و برای خودش از این راه درآمد زایی میکند.

با توجه به مطالب بالا حتما متوجه شده اید که آموزش زبان انگلیسی برای فرزندتان چه تاثیر مثبتی در آینده اش دارد.پس معطل نکنید و از همین حالا جهت آموزش و ثبت نام اقدام کنید.

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری در شبکه ای اجتماعی
مطالب پیشنهادی
لیستی از مطالبی که شاید شما بپسندید
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟از ما بپرسید(آیلتس)
×