بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی تهران

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی تهران ⭐【آپدیت1402】✅ کلاس زبان ایتالیایی در تهران

نویسنده مقاله :

آیا می‌دانستید زبان ایتالیایی آهنگین ترین زبان در بین همه‌ی زبان های دنیا می‌باشد؟ ایتالیایی زبان دانته آلیگری شاعر «کمدی الهی» است. ایتالیا کشور Bel pease (سرزمین زیبا) ، کشور عاشقان پنیر موتزارلا، کشور ماکارونی و پیتزا، کشور برج کج پیزا (به ایتالیایی Pisa) و … می‌باشد. اگر علاقمند به کشور ایتالیا یا زبان شیرین ایتالیایی هستید در مقاله بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی تهران همراه ما باشید.

برخی از مهم ترین ویژگی های یک آموزشگاه زبان در جدول زیر لیست شده است:

 استفاده از اساتید حرفه ای آموزشگاه های معتبر از اساتید برجسته و حرفه ای برای آموزش های خود استفاده می کنند که در روند آموزش بسیار تاثیر گذار می باشند.
❤️ محیط مناسب آموزش آموزشگاه ها باید مکانی مناسب را به کارآموزان خود ارائه بدهند تا افراد بازدهی بهتری را در کلاس ها داشته باشند.
  استفاده از جدیدترین ابزارهای کمک آموزشی آموزشگاه ها باید در کلاس ها از جدیدترین و تکنولوژی های کمک آموزشی استفاده کنند.
  زمانبندی مناسب کلاس ها آموزشگاه ها باید کلاس های خود را در ساعات مختلفی برگزار کنند.
  ارائه مدرک معتبر آموزشگاه ها باید مدرک معتبر در پایان دوره آموزشی به زبان آموزان خود ارائه دهد.

چرا ایتالیایی یاد بگیریم؟ 15 دلیل برای یادگیری این زبان زیبا

 1. سلامت مغز خود را بهبود بخشید.
 2. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
 3. با افراد بومی ارتباط برقرار کنید.
 4. افق های خود را گسترش دهید.
 5. فرهنگ ایتالیا را درک کنید.
 6. فرهنگ خود را بهتر درک می کنید.
 7. درها را به روی زبان های دیگر باز کنید
  رایج ترین زبان های رومی ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی و رومانیایی هستند.با یادگیری ایتالیایی، یادگیری این زبان ها آسانتر است.
 8. به شما کمک می کند تا دانش خود را در مورد زبان خود بهبود بخشید.
 9. دنیایی از فرصت های شغلی را باز می کند.
 10. یادگیری آسان
 11. چون زبان هنر، تاریخ و فرهنگ است.
 12. زیرا این زبان موسیقی کلاسیک نیز هست.
 13. زیرا زبان غذا نیز هست.
 14. زیرا ایتالیایی زبان عشق است.
 15. شما را تشویق می کند که بهترین خودتان باشید.

10 حقیقت جذاب در مورد زبان ایتالیایی

1. الفبای ایتالیایی فقط 21 حرف دارد.

مردم ایتالیا در شیرین و ساده نگه داشتن چیزها، خوب هستند و البته الفبای آنها نیز از این قاعده مستثنی نیست. الفبای ایتالیایی فقط شامل 21 حرف است، به استثنای j، k، w، x و y. این زبان که از الفبای لاتین مشتق شده است، به عنوان نزدیک ترین زبان به این زبان “مرده” در میان هر گویش رایج امروزی در نظر گرفته می شود. این حروف همه با الفبای انگلیسی مشترک هستند، اما حروف ایتالیایی از یک سیستم لهجه استفاده می کنند و به یک شکل تلفظ نمی شوند.

2. 1861 سالی بود که ایتالیایی به یک زبان رسمی تبدیل شد.

در اوایل سال 1861، پارلمان ملی تشکیل جلسه داد و اتحاد ایتالیا را اعلام کرد، که تقریباً همزمان با ظهور نسخه استاندارد زبان ایتالیایی بود. ظاهراً در آن زمان، ایتالیایی امروزی چنان زبان ناشناخته ای بود که تنها کمتر از 3 تا 5 درصد از جمعیت ساکن در کشور تازه متحد شده به آن صحبت می کردند. اگرچه در آن زمان لهجه های زیادی وجود داشت، دانته نویسنده برجسته ایتالیایی و پترارک زبان شناس راه را برای تبدیل لهجه توسکانی به زبان ملی ایتالیا هموار کردند.

3. بیش از 85 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان ایتالیایی صحبت می کنند.

وقتی صحبت از تعداد زیاد گویشوران می شود، ایتالیایی نمی‌تواند با زبان هایی مانند انگلیسی و ماندارین رقابت کند. و با این حال، هنوز هم یکی از محبوب ترین و تاثیرگذارترین زبان ها در جهان است. ایتالیایی زبان اول حدود 65 میلیون گویشور ساکن اتحادیه اروپا و زبان دوم 15 میلیون نفر دیگر است. ایتالیایی علاوه بر اینکه زبان ملی ایتالیا است، یکی از زبان های رسمی سوئیس، سن مارینو، شهر واتیکان و ایستریا است و بیش از 85 میلیون نفر در سراسر جهان به آن صحبت می کنند.

4. ایتالیایی پنجمین زبان پرمطالعه در ایالات متحده است

اکثر دانش‌آموزان آمریکایی در سال‌های دانشگاه یا دبیرستان یک زبان خارجی را یاد می‌گیرند و ایتالیایی از محبوب‌ترین آنهاست. برای بیش از صد سال، ایتالیایی به دلیل مهاجرت‌های گسترده در اواخر قرن نوزدهم، زبانی رایج در آمریکا بوده است.

امروزه، نزدیک به 700000 آمریکایی به زبان ایتالیایی صحبت می کنند که اکثریت آنها در شهر نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو و سانفرانسیسکو و سایر شهرها ساکن هستند. این باعث می شود که ایتالیایی پنجمین زبان پر مطالعه در مدارس ایالات متحده باشد.

5. طولانی ترین کلمه ایتالیایی 30 حرف است

ایناحتمالا خنده دارترین مورد باشد. آلمانی‌ها به دلیل عشق به اصطلاحات و عبارات طولانی مشهور هستند، اما آنها تنها کسانی نیستند که دوست دارند کاغذ را بترکانند. امروزه «psiconeuroendocrinoimmunologia» طولانی‌ترین کلمه فرهنگ لغت ایتالیایی است که دارای 30 حرف و 13 هجا است.

این اصطلاح مخفف PNEI است و به مطالعه عملکردهای سیستم عصبی، ایمنی و غدد درون ریز اشاره دارد. بسیار خوب، پس طولانی‌تر از «supercalifragilisticexpialidocious» نیست، اما باید اعتراف کنید، هنوز هم یک کلمه هیولایی است.

6. ایتالیایی زبان رسمی موسیقی کلاسیک است

اگر ساز می‌نوازید یا با موسیقی آشنا هستید، احتمالاً با آهنگ‌های موسیقی کلاسیک با اصطلاحاتی مانند کرشندو، سوپرانو، آلتو و تمپو مواجه شده‌اید. اما، شاید نمی دانستید که همه این کلمات ریشه ایتالیایی دارند. بنابراین جای تعجب نیست که چرا این زبان چنین تأثیر قدرتمندی بر هنر موسیقی دارد! این پدیده عمدتاً به دلیل رایج شدن نت موسیقی ایتالیایی در دوره رنسانس و باروک است. بنابراین، زبان ایتالیایی به عنوان استانداردی برای آهنگسازی، جهانی تر شد و بسیاری از آهنگسازان برجسته در آن زمان خود ایتالیایی بودند.

7. لهجه های ایتالیایی به طور چشمگیری با یکدیگر متفاوت هستند

در واقع، هیچ چیز نمی تواند شما را سریعتر از لهجه آن به منطقه خاصی از ایتالیا برساند. در ایتالیا، گویش های زیادی وجود دارد، با این حال، استاندارد ایتالیایی بر اساس گویش توسکانی است.

جالب اینجاست که انواع زبان ها در ایتالیا همگی مستقل از لاتین توسعه یافته‌اند. برای قرن‌ها، تا سال 1861، ایتالیا به تعدادی از ایالت‌های مختلف تحت سلطه خارجی تقسیم می‌شد که هر کدام زبان منطقه‌ای خود را داشتند که با ایتالیایی «استاندارد» همزیستی داشت.

8. اولین متن به زبان ایتالیایی بیش از 1000 سال قدمت دارد

در سپیده دم قرن سیزدهم، حجم زیادی از ادبیات، به ویژه اشعار به زبان ایتالیایی منتشر شد. اولین متون نوشته شده به زبان عامیانه شبیه آنچه ما اکنون به عنوان زبان ایتالیایی می‌شناسیم به سال های 960-963 برمی‌گردد. آنها به عنوان Placiti Cassinesi شناخته می‌شوند، که چهار سند حقوقی هستند که به اختلاف مالکیت زمین بین صومعه های جنوب ایتالیا واقع در نزدیکی شهر کاپوآ، کامپانیا می‌پردازند.

9. یک ایتالیایی کلمه “VOLT” را ایجاد کرد.

همه ما می دانیم که توماس ادیسون لامپ را اختراع کرد، اما اختراع او بدون الساندرو ولتا ایتالیایی چیزی نبود. ولتا یکی از آن آزمایش‌کنندگان کنجکاو بود که در سال 1799 هنگامی که شمع Voltaic را ایجاد کرد، که اساساً اولین باتری الکتریکی بود، به موفقیت بزرگی دست یافت. نام خانوادگی او واحد اندازه گیری استاندارد برق است.

10. زبان ایتالیایی توسط دانته آلیگیری استاندارد شد.
ایتالیایی مدرن توسط دانته، نویسنده ایتالیایی که اغلب از او به عنوان “پدر زبان ایتالیایی” یاد می شود، شکل گرفت. اما او فقط این نبود، او همچنین یک متفکر سیاسی و قهرمان برجسته فرهنگی کشور به دلیل نقشش در تأسیس زبان بود. در اواخر قرون وسطی، بیشتر شعر و ادبیات به زبان لاتین سروده می شد، اما دانته بیشتر به خاطر نوشتن شعر حماسی کمدی الهی به گویش توسکانی شناخته می شود. او اثری محو نشدنی بر زبان گذاشت و به جایگاه ایتالیایی توسکانی به عنوان پایه ای برای ایتالیایی که امروزه صحبت می شود کمک کرد.

زبان ایتالیایی چیزهای بیشتری دارد. بنابراین، اگر واقعاً عاشق زبان هستید و می‌خواهید درباره فرهنگ‌های مختلف و گویش‌های آنها بیشتر بدانید، همین امروز در بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی تهران ثبت نام کنید.

محدودیت های زبان ایتالیایی در تهران: معضل بزرگ!

آموزش زبان ایتالیایی در تهران و جنوب کشور همواره با محدودیت های زیادی همراه بوده است.
محدودیت هایی چون:

 1. نبود مدرسان قدرتمند
 2. نبود دوره های مشخص و  قابل اعتماد
 3. نبود مجموعه های آموزشی که بتوانند به همه نیاز های متقاضیان پاسخ دهند

مدرسه زبان ایتالیایی تهران : بسیار طولانی!

در مدرسه زبان ایتالیایی تهران متاسفانه دوره های برگزار شده به دلیل طولانی بودن و نداشتن دید صحیح از شرایط متقاضیان این زبان باعث رخوت زدگی علاقه مندان گردیده است.

متاسفانه به دلیل طولانی بودن دوره های برگزار شده در مدرسه ایتالیایی نیاز به ارائه دوره ای فشرده تر و کوتاه تر همیشه احساس میشد.

علاقه مندانی که متقاضی تحصیل در دانشگاههای معتبر و قدرتمند ایتالیا بوده و به‌ دلیل نداشتن زمان کافی جهت فراگیری این زبان مجبور به کنار گذاشتن آنها می‌شوند، این بار گاما در اقدامی فراگیر در سطح جنوب کشور کلاس های زبان ایتالیایی خود را طراحی و ارائه خواهد داد.

برنامه کلاسی زبان ایتالیایی_ حضوری گاما تهران

برنامه کلاسی زبان ایتالیایی_ آنلاین گاما

ثبت نام  کنید!!

دوره های زبان ایتالیایی در موسسه گاما

 • دوره های زبان ایتالیایی گاما بصورت گروهی و فشرده و آنلاین(در پلتفرم ادوبی کانکت) برگزار می شوند.
 • از پایه، 4 مهارت اصلی همراه با درک مطلب در چهارچوب آزمون بین المللی چیلز و چیلی آموزش داده می شود.
 • شامل دو سطح A1  و A2

طول دوره هر سطح  3 ماه کاری و شامل 30 جلسه آموزشی 1/5 ساعته می باشد.

 • کتاب پروجتو ایتالیانو تدريس می‌شود که 5 درس آن در سطح A1  و 6 درس آن در سطح A2 تدريس می گردد.
نام دوره تعداد جلسات طول جلسه کتاب
دوره A1 ایتالیایی 30 جلسه (3 ماه کاری) 1.5 ساعت (3 روز در هفته) پروجتو (از درس 1 تا 5)
دوره A2 ایتالیایی 30 جلسه (3 ماه کاری) 1.5 ساعت (3 روز در هفته) پروجتو (از درس 6 تا 11)

هزینه کلاس زبان ایتالیایی در تهران

هزینه کلاس زبان ایتالیایی گاما بر اساس دوره انتخابی متغیر است. هزینه دوره ها در جدول برنامه کلاسی آورده شده است.

کتاب های Progetto italiano : سطح A1

کتاب پروجتّو ایتالیانو یک منبع خوب و استاندارد برای یادگیری زبان ایتالیایی است. جلد اول این کتاب سطوح A1 و A2 را پوشش می دهد. به طور کلی زبان ساده تری نسبت به کتاب اسپرسو دارد و سرعت دیالوگ ها نیز نسبت به کتاب اسپرسو کمتر است. همچنین متنهای این کتاب موضوعات جالب و اجتماعی را شامل می‌شود.

آزمون چلی زبان ایتالیایی : مورد تایید سفارت

تمامی متقاضیان ادامه تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی برای اولین قدم جهت پذیرش شدن و دریافت بورسیه استانی ایتالیا(جهان سوم) می بایست در دوره های زبان ایتالیایی شرکت نمایند و پس از گذراندن  کلاس زبان ایتالیایی  در تهران،جهت شرکت در ازمون زبان ایتالیایی به سفارت ایتالیا مراجعه می‌کنند .

به زبان آموزان در صورتی قبولی در آزمون، مدرک زبان ایتالیایی چلی  اعطا می‌گردد.

دوره های زبان ایتالیایی گاما؛ بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی تهران

مجموعه آموزشی گاما برای اولین بار اقدام به طراحی و ارایه دوره های تخصصی زبان ایتالیایی در جنوب کشور نموده است.

طراحی این دوره ها به گونه ایست که تمام نیازها متقاضیان را در بر گرفته و رضایت همه علاقه مندان را جلب نماید.

1- دوره فشرده آمادگی آزمون سفارت (چلی) تا سطج B1 در 8 ماه

2-دوره مکالمه زبان ایتالیایی در 3 ماه

بهترین استاد ایتالیایی تهران

تمام مدرسین دپارتمان ایتالیایی موسسه گاما از امتحان گیرندگان  رسمی سفارت بوده و هرکدام دارای سالها سابقه تدریس این زبان در دانشگاه های معتبر می‌باشند.

استاد روبرتو بزرگترین و شناخنه شده ترین مدرس ایتالیایی در کشور بوده و مدیریت بخش ایتالیایی موسسه گاما زیر نظر ایشان می‌باشد. ایشان امتحان گیرنده رسمی سفارت هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تاریخ شروع کلاس ها تماس بگیرید

تماس با موسسه گاما تهران

آدرس آموزشگاه 

شعبه میرداماد: میرداماد، جنب پمپ بنرین، طبقه فوقانی خدمات ارتباطی، پلاک ۱۷۷

تلفن:    ۰۲۱۲۶۶۴۵۳۷۰    –      ۰۲۱۹۱۰۰۲۳۴۹

شعبه غرب: تهران، فلکه دوم صادقیه، آیت الله کاشانی (خیابان سازمان آب)، گلستان یکم، پلاک 27

شعبه صادقیه : ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۴۲

5/5 (1 نظر)
اشتراک گذاری در شبکه ای اجتماعی
مطالب پیشنهادی
لیستی از مطالبی که شاید شما بپسندید
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

واتساپ پشتیبان شعبه تهران
×