پزشکی دانشگاه تاراس

پزشکی دانشگاه تاراس شفچنکو کیف اوکراین

نویسنده مقاله :

این مقاله توسط مهندس مومنی تالیف شده و پیوسته در حال بروز رسانی میباشد..

پزشکی دانشگاه تاراس شفچنکو کیف اوکراین

اطلاعیه 20 اردیبهشت 97 ( پذیرش مستقیم پزشکی و دندانپزشکی ):

با توجه به رتبه جهانی بسیار خوب دانشگاه های کشور اوکراین و مقبولیت جهانی این دانشگاها متقاضیانی که قصد ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی یک دانشگاه ارزان و با کیفیت را دارند میتوانند نسبت به اخذ پذیرش از این دانشگاها اقدام و مدارک تحصیلی خود را جهت ترجمه و انجام تاییدیه های اولیه به موسسه گاما ارسال نمایند.البته توجه فرمایید این دانشگاها از لیست وزارت بهداشت خارج شده است و متناسب افرادیست که به کار پزشکی در اروپا فکر میکنند.

دانشگاه های بوگامولتس ، دانشگاه تاراس شفچنکو ، دانشگاه کارازین

تماس بگیرید

دفتر تهران :

02191002349

02122222608

09120637597

دفتر شیراز :

07136475292

07136476676

07191002349

 

اطلاعیه شماره 6 (17 شهریور 96) – افزایش ظرفیت دانشگاه تاراس شفچنکو به 115 نفر

طبق اطلاعات دریافتی و با توجه به گروه جدید پذیرش های صادر شده از دانشگاه تاراس شفچنکو برای کورس یک ، این دانشگاه 40 صندلی جدید به ظرفیت قبلی خود افزود تا ظرفیت این دانشگاه به 115 نفر برسد.

اطلاعیه شماره 5 (13 مرداد 96)- فایل مفاد ازمون ورودی رشته پزشکی دانشگاه تاراس شفچنکو برای دانلود قرار داده شد.

دانشگاه تاراس شفچنکو برای عمل غربالگری و پذیرش دانشجویان رشته پزشکی خود آزمون علمی به زبان انگلیسی برگزار مینماید. این فایل بزودی توسط دپارتمان گاما ترجمه و در اختیار قرار خواهد گرفت.
دانلود

 

اطلاعیه شماره 4 (6 مرداد96) – دانشگاه تاراس شفچنکو تایید میباشد و بزودی نام رشته پزشکی بر روی سایت رسمی این دانشگاه قرار خواهد گرفت..

پس از تماسهای مکرر متاقضیان و پیگیری های دپارتمان روسی جنوب در رابطه با تایید یا عدم تایید دانشگاه تاراس شفچنکو کیف اوکراین این دانشگاه بصورت قطعی مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران میباشد. صرفا نگرانی موجود بر سر نوع و طول دوره ارایه شده در دانشگاه شفچنکو بوده که پس از مراجعه حضوری نمایندگان و رییس دپارتمان روسی به محل دانشگاه، مسئولین قید نمودند که رشته پزشکی برای اولین بار در این دانشگاه ارائه خواهد شد.

اما به دلیل اینکه هنوز مجوز های لازمه از وزارت بهداشت ان کشور جهت ارایه این رشته صادر نشده دانشگاه بصورت رسمی نمیتواند اعلامیه رسمی منتشر نماید.


اطلاعیه شماره 3( 21 تیر 96)- وزارت بهداشت مجددا مدارک دانشگاه تاراس شفچنکو را بررسی و تایید کرد

پس از برگزاری جلسه شورای وزارت بهداشت تاییدیه دانشگاهای تاراس شفچنکو و کارازین خارکف مورد بررسی قرار گرفته و مجددا برای سال تحصیلی 2017 – 2018  تایید شدند.اما به دلیل عدم دریافت اطلاعات روشن از طرف دانشگاه تاراس شفچنکو ، دپارتمان روسی جنوب (گاما) قادر به تایید شرایط ورود به این دانشگاه نمیباشد.


اطلاعیه شماره 2( 5 تیر 96)- رشته پزشکی اضافه شد + جزییات هزینه ها

با پیگیری های انجام شده توسط دپارتمان روسی جنوب مشخص شد دانشگاه تاراس شفچنکو اقدام به راه اندازی رشته پزشکی به تعداد محدود نموده البته این خبر هنوز بصورت رسمی بر روی سایت رسمی دانشگاه قرار نگرفته است.
بر اساس لیست صادره از وزارت بهداشت این دانشگاه تایید بوده و در صورت قطعی شدن این اقدام امکان تحصیل و نهایتا ارزشیابی مدرک توسط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران وجود خواهد داشت.

اطلاعات اولیه از  رشته پزشکی دانشگاه تاراس شفچنکو:

1-زبان تحصیل : انگلیسی

2-ظرفیت کورس اصلی : 115 نفر (جدید)

3-ظرفیت دوره کالج : 400 نفر

4-شهریه سالیانه پزشکی : 4200 دلار

5-هزینه یکساله پادفک : 1950 دلار (گذراندن پادفک اجباری نیست)

6-هزینه خوابگاه :  بسته به نوع و کیفیت خوابگاه از سالیانه 600 تا 1000دلار
7-هزینه سرویس های اولیه : 1500 تا 2000 دلار ( این هزینه شامل خدماتی چون بیمه یکساله ، ترجمه مدارک ، ثبت نام دانشگاه و خوابگاه بوده و برخی موسسات تا وقتی فرد وارد خاک اوکراین نشده از بازگویی ان امتناع نموده و پس از ورود به خاک این مبالغ را دریافت مینمایند)

7-محدودیت سنی : اعلام نشده (فعلا بدون محدودیت سنی)

8-شرط علمی : دیپلم تجربی بالای 16(بسته به ریز نمرات سه ساله کمی متغیر میباشد)

9-نحوه گزینش : از طریق آزمون ورودی (گذراندن دوره پادفک اجباری نیست)

 

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اوکراین: (برخی جزییات تغییر کرده است)

۱- اصل دعوتنامه صادر شده از دانشگاه

۲-اصل و ترجمه دیپلم به انگلیسی-  با تاییدیه وزارت امور خارجه و با پلمپ دادگستری

۳-اصل و ترجمه ریزنمرات دیپلم به انگلیسی-  با تاییدیه وزارت امور خارجه و با پلمپ دادگستری

*توجه: پلمپ های اصل و ریز نمرات جدا از هم باشند

۴-فرم های تکمیل شده مربوط به سفارت اوکراین (این فرم ها توسط خود نماینده مستقر در ایران پر خواهد شد)

۵- گواهی سلامت:
با مراجعه به یک پزشک عمومی درخواست گواهی سلامت مینمایید.پزشک ازمایشی حاوی هپاتیت و ایدز برای شما خواهد نوشت.پس از انجام ازمایش و دریافت نتیجه آن با مراجعه مجدد به همان پزشک گواهی سلامتی از جانب وی صادر خواهد شد به گونه ای که سلامت شما در مورد دو بیماری ایدز و هپاتیت تایید شود.این گواهی مجددا باید توسط نظام پزشکی تایید شده و نهایتا مورد ترجمه رسمی  قرار گرفته و تاییدیه امور خارجه و دادگستری دریافت شود (جدید)

۶-بیانیه بانک 

با مراجعه به بانکی که در ان داری حساب  هستید پرینت خود را دریافت کنید.این پرینت حساب به زبان انگلیسی صادر شده و نیازی به ترجمه آن نیست.این حساب  باید به نام خود متقاضی  باشد.

موجودی این حساب در لحظه صدور باید ۲۰ الی ۳۰ میلیون تومان باشد.

۷-بیمه مسافرت

با مراجعه به بیمه سامان درخواست بیمه مسافرتی برای کشور اوکراین نمایید.این بیمه نامه تا سقف ۳۰ هزار یورو و بصورت Multiple یعنی با امکان چندین بار رفت و امد صادر خواهد شد (نیازی به ترجمه نیست). بیمه نامه  ۹۰ روزه اخذ شود . (این بیمه نامه حداقل ۳۰ هزاریورویی بوده و بسته به شرایط سنی و … میتواند بالاتر باشد)

۹-مبلغ ۶۵۰ دلار جهت  واریز به حساب سفارت اوکراین برای اخذ نوبت سفارت و بررسی مدارک که  بصورت نقد به نماینده مستقر پرداخت خواهد شد(جدید)

۱۰ -دو قطعه عکس ۳٫۵ در۴٫۵ و سه قطعه عکس ۳در ۴

۱۱-بلیط رزرو شده برای حداکثر ۲۵ روز بعد (جدید)

با مراجعه به دفاتر هواپیمایی درخواست رزرو بلیط برای کشور اوکراین و شهر کیف نمایید. دفاتر با امکان تاریخ رفت و برگشت اقدام به رزرو بلیط مینمایند

۱۲-شناسنامه به همراه ترجمه و تاییدیه دادگستری و وزارت امور خارجه

۱۳-پاسپورت
۱۴-یک کپی از تمام مدارک قید شده در بالا

توجه!!

موسسه گاما (دپارتمان روسی جنوب کشور) دوره های زبان روسی شامل پادفک و اصطلاح شناسی اناتومی پزشکی ، زیست شناسی و شیمی خود را برای متقاضیان تحصیل رشته های پزشکی و دندانپزشکی روسیه و اوکراین برگزار میکند.این دوره ها بصورت کاملا تخصصی و با اساتید نیتیو روس شاغل در سیستم درمان ایران ارائه میشود.


درصورت مشاهده هرگونه تغییر در اطلاعات، ظرفیت و نحوه گزینش دانشگاه تاراس 

مطالب از طریق دپارتمان روسی جنوب – گاما اطلاع رسانی خواهد شد

تماس بگیرید

دفتر تهران :

02191002349

02122222608

09120637597

دفتر شیراز :

07136475292

07136476676

07191002349

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری در شبکه ای اجتماعی
مطالب پیشنهادی
لیستی از مطالبی که شاید شما بپسندید
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *