آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد: تضمینی 3 ماهه+ برنامه کلاسی و شهریه

نویسنده مقاله :

آیا می‌دانستید زبان ایتالیایی آهنگین ترین زبان در بین همه‌ی زبان های دنیا می‌باشد؟ ایتالیایی زبان دانته آلیگری، شاعر «کمدی الهی» است. ایتالیا کشور Bel pease (سرزمین زیبا) ، کشور عاشقان پنیر موتزارلا، کشور ماکارونی و پیتزا، کشور برج کج پیزا (به ایتالیایی Pisa) و … می‌باشد. اگر علاقمند به کشور ایتالیا یا زبان شیرین ایتالیایی هستید در مقاله بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد همراه ما باشید.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

آموزشگاه زبان ایتالیایی شیراز

چرا ایتالیایی یاد بگیریم؟ 15 دلیل برای یادگیری این زبان زیبا

 1. سلامت مغز خود را بهبود بخشید.
 2. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
 3. با افراد بومی ارتباط برقرار کنید.
 4. افق های خود را گسترش دهید.
 5. فرهنگ ایتالیا را درک کنید.
 6. فرهنگ خود را بهتر درک می کنید.
 7. درها را به روی زبان های دیگر باز کنید
  رایج ترین زبان های رومی ایتالیایی، اسپانیایی، پرتغالی، فرانسوی و رومانیایی هستند.با یادگیری ایتالیایی، یادگیری این زبان ها آسانتر است.
 8. به شما کمک می کند تا دانش خود را در مورد زبان خود بهبود بخشید.
 9. دنیایی از فرصت های شغلی را باز می کند.
 10. یادگیری آسان
 11. چون زبان هنر، تاریخ و فرهنگ است.
 12. زیرا این زبان موسیقی کلاسیک نیز هست.
 13. زیرا زبان غذا نیز هست.
 14. زیرا ایتالیایی زبان عشق است.
 15. شما را تشویق می کند که بهترین خودتان باشید.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

10 حقیقت جذاب در مورد زبان ایتالیایی

1. الفبای ایتالیایی فقط 21 حرف دارد.
مردم ایتالیا در شیرین و ساده نگه داشتن چیزها، خوب هستند و البته الفبای آنها نیز از این قاعده مستثنی نیست. الفبای ایتالیایی فقط شامل 21 حرف است، به استثنای j، k، w، x و y. این زبان که از الفبای لاتین مشتق شده است، به عنوان نزدیک ترین زبان به این زبان “مرده” در میان هر گویش رایج امروزی در نظر گرفته می شود. این حروف همه با الفبای انگلیسی مشترک هستند، اما حروف ایتالیایی از یک سیستم لهجه استفاده می کنند و به یک شکل تلفظ نمی شوند.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

2. 1861 سالی بود که ایتالیایی به یک زبان رسمی تبدیل شد.
در اوایل سال 1861، پارلمان ملی تشکیل جلسه داد و اتحاد ایتالیا را اعلام کرد، که تقریباً همزمان با ظهور نسخه استاندارد زبان ایتالیایی بود. ظاهراً در آن زمان، ایتالیایی امروزی چنان زبان ناشناخته ای بود که تنها کمتر از 3 تا 5 درصد از جمعیت ساکن در کشور تازه متحد شده به آن صحبت می کردند. اگرچه در آن زمان لهجه های زیادی وجود داشت، دانته نویسنده برجسته ایتالیایی و پترارک زبان شناس راه را برای تبدیل لهجه توسکانی به زبان ملی ایتالیا هموار کردند.

3. بیش از 85 میلیون نفر در سراسر جهان به زبان ایتالیایی صحبت می کنند.
وقتی صحبت از تعداد زیاد گویشوران می شود، ایتالیایی نمی‌تواند با زبان هایی مانند انگلیسی و ماندارین رقابت کند. و با این حال، هنوز هم یکی از محبوب ترین و تاثیرگذارترین زبان ها در جهان است. ایتالیایی زبان اول حدود 65 میلیون گویشور ساکن اتحادیه اروپا و زبان دوم 15 میلیون نفر دیگر است. ایتالیایی علاوه بر اینکه زبان ملی ایتالیا است، یکی از زبان های رسمی سوئیس، سن مارینو، شهر واتیکان و ایستریا است و بیش از 85 میلیون نفر در سراسر جهان به آن صحبت می کنند.

4. ایتالیایی پنجمین زبان پرمطالعه در ایالات متحده است
اکثر دانش‌آموزان آمریکایی در سال‌های دانشگاه یا دبیرستان یک زبان خارجی را یاد می‌گیرند و ایتالیایی از محبوب‌ترین آنهاست. برای بیش از صد سال، ایتالیایی به دلیل مهاجرت‌های گسترده در اواخر قرن نوزدهم، زبانی رایج در آمریکا بوده است. امروزه، نزدیک به 700000 آمریکایی به زبان ایتالیایی صحبت می کنند که اکثریت آنها در شهر نیویورک، لس آنجلس، شیکاگو و سانفرانسیسکو و سایر شهرها ساکن هستند. این باعث می شود که ایتالیایی پنجمین زبان پر مطالعه در مدارس ایالات متحده باشد.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

5. طولانی ترین کلمه ایتالیایی 30 حرف است
ایناحتمالا خنده دارترین مورد باشد. آلمانی‌ها به دلیل عشق به اصطلاحات و عبارات طولانی مشهور هستند، اما آنها تنها کسانی نیستند که دوست دارند کاغذ را بترکانند. امروزه «psiconeuroendocrinoimmunologia» طولانی‌ترین کلمه فرهنگ لغت ایتالیایی است که دارای 30 حرف و 13 هجا است. این اصطلاح مخفف PNEI است و به مطالعه عملکردهای سیستم عصبی، ایمنی و غدد درون ریز اشاره دارد. بسیار خوب، پس طولانی‌تر از «supercalifragilisticexpialidocious» نیست، اما باید اعتراف کنید، هنوز هم یک کلمه هیولایی است.

6. ایتالیایی زبان رسمی موسیقی کلاسیک است
اگر ساز می‌نوازید یا با موسیقی آشنا هستید، احتمالاً با آهنگ‌های موسیقی کلاسیک با اصطلاحاتی مانند کرشندو، سوپرانو، آلتو و تمپو مواجه شده‌اید. اما، شاید نمی دانستید که همه این کلمات ریشه ایتالیایی دارند. بنابراین جای تعجب نیست که چرا این زبان چنین تأثیر قدرتمندی بر هنر موسیقی دارد! این پدیده عمدتاً به دلیل رایج شدن نت موسیقی ایتالیایی در دوره رنسانس و باروک است. بنابراین، زبان ایتالیایی به عنوان استانداردی برای آهنگسازی، جهانی تر شد و بسیاری از آهنگسازان برجسته در آن زمان خود ایتالیایی بودند.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

7. لهجه های ایتالیایی به طور چشمگیری با یکدیگر متفاوت هستند
در واقع، هیچ چیز نمی تواند شما را سریعتر از لهجه آن به منطقه خاصی از ایتالیا برساند. در ایتالیا، گویش های زیادی وجود دارد، با این حال، استاندارد ایتالیایی بر اساس گویش توسکانی است. جالب اینجاست که انواع زبان ها در ایتالیا همگی مستقل از لاتین توسعه یافته‌اند. برای قرن‌ها، تا سال 1861، ایتالیا به تعدادی از ایالت‌های مختلف تحت سلطه خارجی تقسیم می‌شد که هر کدام زبان منطقه‌ای خود را داشتند که با ایتالیایی «استاندارد» همزیستی داشت.

8. اولین متن به زبان ایتالیایی بیش از 1000 سال قدمت دارد
در سپیده دم قرن سیزدهم، حجم زیادی از ادبیات، به ویژه اشعار به زبان ایتالیایی منتشر شد. اولین متون نوشته شده به زبان عامیانه شبیه آنچه ما اکنون به عنوان زبان ایتالیایی می‌شناسیم به سال های 960-963 برمی‌گردد. آنها به عنوان Placiti Cassinesi شناخته می‌شوند، که چهار سند حقوقی هستند که به اختلاف مالکیت زمین بین صومعه های جنوب ایتالیا واقع در نزدیکی شهر کاپوآ، کامپانیا می‌پردازند.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

9. یک ایتالیایی کلمه “VOLT” را ایجاد کرد.
همه ما می دانیم که توماس ادیسون لامپ را اختراع کرد، اما اختراع او بدون الساندرو ولتا ایتالیایی چیزی نبود. ولتا یکی از آن آزمایش‌کنندگان کنجکاو بود که در سال 1799 هنگامی که شمع Voltaic را ایجاد کرد، که اساساً اولین باتری الکتریکی بود، به موفقیت بزرگی دست یافت. نام خانوادگی او واحد اندازه گیری استاندارد برق است.

10. زبان ایتالیایی توسط دانته آلیگیری استاندارد شد.
ایتالیایی مدرن توسط دانته، نویسنده ایتالیایی که اغلب از او به عنوان “پدر زبان ایتالیایی” یاد می شود، شکل گرفت. اما او فقط این نبود، او همچنین یک متفکر سیاسی و قهرمان برجسته فرهنگی کشور به دلیل نقشش در تأسیس زبان بود. در اواخر قرون وسطی، بیشتر شعر و ادبیات به زبان لاتین سروده می شد، اما دانته بیشتر به خاطر نوشتن شعر حماسی کمدی الهی به گویش توسکانی شناخته می شود. او اثری محو نشدنی بر زبان گذاشت و به جایگاه ایتالیایی توسکانی به عنوان پایه ای برای ایتالیایی که امروزه صحبت می شود کمک کرد.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما 

زبان ایتالیایی چیزهای بیشتری دارد. بنابراین، اگر واقعاً عاشق زبان هستید و می‌خواهید درباره فرهنگ‌های مختلف و گویش‌های آنها بیشتر بدانید، همین امروز در بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد ثبت نام کنید.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

محدودیت های زبان ایتالیایی در یزد: معضل بزرگ!

آموزشگاه زبان ایتالیایی در یزد و جنوب کشور همواره با محدودیت های زیادی همراه بوده است.
محدودیت هایی چون:

 1. نبود مدرسان قدرتمند
 2. نبود دوره های مشخص و  قابل اعتماد
 3. نبود مجموعه های آموزشی که بتوانند به همه نیاز های متقاضیان پاسخ دهند

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

دوره های زبان ایتالیایی یزد: بسیار طولانی!

متاسفانه به دلیل طولانی بودن دوره های برگزار شده در یزد، نیاز به ارائه دوره ای فشرده تر و کوتاه تر همیشه احساس می‌شد.

علاقه‌مندانی که متقاضی تحصیل در دانشگاههای معتبر و قدرتمند ایتالیا بوده و بدلیل نداشتن زمان کافی جهت فراگیری این زبان مجبور به کنار گذاشتن انها میشوند، اینبار گاما در اقدامی فراگیر در سطح جنوب کشور کلاس های زبان ایتالیایی خود را طراحی و ارائه خواهد داد.

دوره های زبان ایتالیایی گاما؛ بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد

دوره های زبان ایتالیایی گاما بصورت گروهی و فشرده و آنلاین(در پلتفرم ادوبی کانکت) برگزار می شوند.

از پایه، 4 مهارت اصلی + درک مطلب در چهارچوب آزمون بین المللی چیلز و چیلی آموزش داده می شود.

 • شامل دو سطح A1  و A2
 •  طول دوره هر سطح  3 ماه کاری
 • شامل 30 جلسه آموزشی 1/5 ساعته می باشد.

کتاب پروجتو ایتالیانو تدريس می‌شود که 5 درس آن در سطح A1  و 6 درس آن در سطح A2 تدريس می گردد.

نام دوره تعداد جلسات طول جلسه کتاب
دوره  A1ایتالیایی 30 جلسه (3 ماه کاری) 1.5 ساعت (3 روز در هفته) پروجتو (از درس 1 تا 5)
دوره  A2ایتالیایی 30 جلسه (3 ماه کاری) 1.5 ساعت (3 روز در هفته) پروجتو (از درس 6 تا 11)

توجه توجه : 

بدلیل انتقال استاد روبرتو به تهران تمامی کلاس های ایشان بصورت آنلاین برگزار می‌شود!! (آموزشگاه زبان ایتالیایی تهران)

ثبت نام  کنید!! 

هزینه کلاس زبان ایتالیایی در یزد

هزینه کلاس زبان ایتالیایی گاما بر اساس دوره انتخابی متغیر است. هزینه دوره ها در جدول برنامه کلاسی آورده شده است.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

کتاب زبان ایتالیایی Progetto Italiano

در کتاب Progetto Italiano 1 بیش از 90 تا 100 ساعت مطلب آموزشی گنجانده شده است و سعی شده است تا فضایی دلنشین در سراسر کتاب برای یادگیری زبان ایتالیایی فراهم شده باشد. همچنین این کتاب پر از تمرینات متعدد است تا زبان‌آموزان میزان یادگیری خود را در هر مرحله بسنجند.

در صورتیکه کتاب اصلی را خریداری کرده باشید، کد اختصاصی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که از طریق آن می‌توانید در اپلیکیشن‌های مربوط به این کتاب، آزمون‌های تعاملی را انجام دهید. همچنین در این اپلیکیشن‌ها مباحث آموزشی بیشتری هم در اختیار شما قرار می‌گیرد.

این کتاب دارای 11 فصل آموزشی به همراه 1 بخش معرفی است. به همراه کتاب یک DVD هم ارائه می‌شود که شامل مجموعه‌ای از فایل‌های صوتی و تصویری مربوط به کتاب و همچنین تعدادی آزمون تعاملی است که به تکمیل آموزش‌های کتاب کمک می‌کند.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما 

کتاب زبان ایتالیایی اسپرسو  : سطح A1

کتاب آموزشی زبان ایتالیایی Nuovo Espresso 1 – A1   از به روزترین و پرمحتواترین کتاب هایی که برای یادگیری زبان ایتالیایی به کار می رود. این کتاب  شامل آموزش ۱۰  فصل است که در هر فصل مانند سایر کتاب های آموزشی دارای لغات، گرامر، تلفظ اصلی کلمات است که در ادامه به طور خلاصه به موضوعات فصل های این کتاب اشاره می نماییم:

 1. مباحثی پیرامون primi contatti: اولین مخاطبین
 2. مباحثی پیرامون  lo e gli altri: من و دیگران
 3. مباحثی پیرامون buon appetito: نوش جان
 4. مباحثی پیرامون tempo libero: وقت آزاد
 5. مباحثی پیرامون in albergo: در هتل
 6. مباحثی پیرامون in giro per l’Italia: در اطراف ایتالیا
 7. مباحثی پیرامون andiami in vacanza:رفتن به تعطیلات
 8. مباحثی پیرامون sapori d’Italia: طعم دهنده های ایتالیا
 9. مباحثی پیرامون vita quotidiana:زندگی روزمره
 10. مباحثی پیرامون la famiglia: خانواده

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما

آزمون استرنی زبان ایتالیایی: مورد تایید سفارت

تمامی متقاضیان ادامه تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی برای اولین قدم جهت پذیرش شدن و دریافت بورسیه استانی ایتالیا(جهان سوم) می بایست در دوره های زبان ایتالیایی شرکت نمایند و پس از گذراندن  کلاس زبان ایتالیایی،جهت شرکت در آزمون زبان ایتالیایی به سفارت ایتالیا مراجعه می‌کنند. به زبان آموزان در صورتی قبولی در آزمون، مدرک زبان ایتالیایی استرنی(ESTRENI) اعطا می‌گردد.

از آن جایی که رشته هایی مانند: دندان پزشکی، فیزیوتراپی، تربیت بدنی، تقریبا تمامی رشته های هنری و مو سیقی در دانشگاهها،اکادمی ها و کنسرواتورها تنها به زبان ایتالیایی ارایه می گردد، یادگیری زبان ایتالیایی برای این دسته از متقاضیان ادامه تحصیل در ایتالیا الزامی می‌باشد.

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد؛ گاما 

بهترین استاد ایتالیایی یزد

تمام مدرسین دپارتمان ایتالیایی موسسه گاما از امتحان گیرندگان رسمی سفارت بوده و هرکدام  دارای سالها سابقه تدریس این زیان  در دانشگاه های معتبر می‌باشند.

استاد روبرتو بزرگترین و شناخنه شده ترین مدرس ایتالیایی در کشور بوده و مدیریت بخش ایتالیایی موسسه گاما زیر نظر ایشان می‌باشد. ایشان امتحان گیرنده رسمی سفارت هستند

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تاریخ شروع کلاس ها تماس بگیرید

تماس با موسسه گاما یزد

آدرس:

یزد، صفاییه، خیابان منتظرالفرج، نرسیده به بوستان پرستار، روبروی خیابان وزیری

پشتیبان آیلتس و انگلیسی:

09190192271

پشتیبان آلمانی و سایر زبانها:

09190196835 

بهترین آموزشگاه زبان ایتالیایی یزد: تضمینی 3 ماهه+ برنامه کلاسی و شهریه 

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری در شبکه ای اجتماعی
مطالب پیشنهادی
لیستی از مطالبی که شاید شما بپسندید
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟از ما بپرسید
×