لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹

این مقاله توسط مهندس مومنی تالیف شده و پیوسته در حال بروز رسانیست.

.

مصاحبه قائم مقام وزیر بهداشت در مورد لیست جدید دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت(چهارشنبه ۱۳ دی)

دکتر اکبری قائم مقام وزارت بهداشت طی مصاحبه ای که با خبرگزاری ایسنا داشتند از اعلام اسامی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور در  سال ۲۰۱۸  خبرداد.

دکتر اکبری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت برای تحصیل دانشجویان ایرانی در خارج از کشور در  سال ۲۰۱۸  به زودی اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه لیست دانشگاه های مورد تایید برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی که بر مبنای رتبه بندی های معتبر بین المللی  و رتبه و جایگاه دانشگاههای خارجی در این رتبه بندیها تعیین شده است گفت: این لیست از سوی وزارت بهداشت بزودی و در آینده بسیار نزدیک اعلام خواهد شد.

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: در سال ۲۰۱۸ تغییراتی در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، بر اساس تغییر رتبه هر دانشگاه در طول یکسال گذشته داده شده و برخی دانشگاه ها از لیست وزارت بهداشت حذف و برخی اضافه شده‌اند.

وی در پایان تاکید کرد: توصیه می شود اگر اشخاصی تمایل به تحصیل به دانشگاه‌ های خارج از کشور دارند به لیستی که توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام می شود توجه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

پایان مصاحبه

این لیست برای متقاضیانی قابل استناد است که تاریخ اخذ پذیرش انها بعد از انتشار لیست مذکور باشد و شامل دانشجویان قبلی نمیشود.

لازم به ذکر است که همیشه در این میان افرادی خواهند بود که با وعده هایی واهی اقدام به جذب برای دانشگاهای غیر تایید مینمایند با این عنوان که ما شما را سال اینده وارد دانشگاه تایید خواهیم نمود.این مساله امریست بسیار ساده لوحانه که در سالیان گذشته خانواده های بسیاری را متضرر نموده است چه ضرر های مالی و چه ضررهایی که عمر افراد را به بطالت میکشاند.

موسسه گاما

۰۷۱۳۶۲۹۲۴۲۹

۰۷۱۳۶۴۷۶۶۷۶

۰۹۱۷۸۸۸۵۰۸۰